Kolejne zmiany w spółce IT fiskusa

GSU
opublikowano: 06-03-2018, 14:02
aktualizacja: 06-03-2018, 14:06

Z funkcji członka zarządu Aplikacji Krytycznych został odwołany Tomasz Figura. Oznacza to, że na przełomie ostatnich kilku miesięcy zarząd spółki został całkowicie przemeblowany.

Tomasz Figura to menadżer z 15 letnim doświadczeniem w branży IT. Pracował m.in. jako dyrektor Biura Eksploatacji w Centrum Elektronicznych Usług Płatniczych eService, dyrektor departamentu Kanałów Elektronicznych w Inteligo Financial Services, czy dyrektora biura w obszarze infrastruktury, a następnie rozwoju w PKO BP. 

W październiku po ponad półrocznym okresie bezkrólewia rada nadzorcza wybrała Piotra Towarka na prezesa Aplikacji Krytycznych. Zastąpił Piotra Kocińskiego, który pełnił funkcję prezesa do marca 2017 r. W minionym roku zarząd spółki opuścił też Ryszard Hordyński, który był pełnomocnikiem ministra finansów ds. IT. W jego miejsce wiceprezesem został nowy pełnomocnik Przemysław Koch. Wcześniej z zarządem pożegnał się też Krzysztof Komorowski. Zasiliła go natomiast Elżbieta Skatulska, która pełni funkcję wiceprezes ds. finansowych. 

Minister finansów w połowie 2016 r. podpisał akt założycielski spółki Aplikacje Krytyczne, powołanej do celów informatyzacji służb skarbowych. Ma ona dostarczać aplikacje teleinformatyczne, które zwiększą efektywność działania administracji skarbowej, głównie dzięki szybkiej identyfikacji tzw. znikających podatników, co umożliwi eliminację tzw. karuzeli vatowskich. 

W sierpniu 2017 r. spółka  zakończyła swoje największe zlecenie na rzecz Ministerstwa Finansów – JPK „Analizator”.  Narzędzie służy do automatycznej analizy i weryfikacji danych zawartych w Repozytorium JPK z danymi z deklaracji VAT, a także informacjami o podmiotach stanowiących potencjalne zagrożenie dla systemu podatkowego.

 

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu