Kolejny brytyjski przewoźnik zatrudnia kierowców z Polski

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 03-06-2005, 20:27

Kolejna brytyjska firma transportowa Arriva przystąpiła do werbunku kierowców autobusów z Polski; w tym zakresie współpracuje z krakowskim partnerem. Czterech kierowców zostało już zatrudnionych do obsługi autobusów w szkockim mieście Paisley i okolicach, a dalsi zostaną zatrudnieni w najbliższym czasie - donosi w piątek londyńska popołudniówka "The Evening Standard".

Kolejna brytyjska firma transportowa Arriva przystąpiła do werbunku kierowców autobusów z Polski; w tym zakresie współpracuje z krakowskim partnerem. Czterech kierowców zostało już zatrudnionych do obsługi autobusów w szkockim mieście Paisley i okolicach, a dalsi zostaną zatrudnieni w najbliższym czasie - donosi w piątek londyńska popołudniówka "The Evening Standard".

Nowo zatrudnieni muszą przejść przez kurs językowy z uwzględnieniem lokalnego dialektu i szkolenie, które ma im pomóc w dostososowaniu się do miejscowych zwyczajów. Każdy z nowo zatrudnionych otrzyma na miejscu swego "anioła stróża", który będzie go wprowadzał w obowiązki.

Jako pierwszy polskich kierowców zatrudnił operator transportu publicznego - firma First z Bristolu w południowo-zachodniej Anglii, obsługująca również komunikację autobusową w Glasgow. Do 2006 roku First zamierza zatrudnić ok. tysiąca kierowców z Polski.

Obecnie Polscy kierowcy autobusów jeżdżą m.in. w Coventry w środkowej Anglii i pobliskim Birmingham, gdzie ich pracodawcą jest operator komunikacji autobusowej "Travel West Midlands".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Kolejny brytyjski przewoźnik zatrudnia kierowców z Polski