Kolejny deadline Redana

ML
opublikowano: 13-06-2007, 00:00

W piątek mija termin spłaty 50 mln zł długu bankom przez dystrybutora odzieży z Łodzi. Redan negocjuje i jest dobrej myśli.

W piątek mija termin spłaty 50 mln zł długu bankom przez dystrybutora odzieży z Łodzi. Redan negocjuje i jest dobrej myśli.

Do 15 czerwca właściciel sieci odzieżowych Top Secret, Troll i Textilmarket powinien podpisać porozumienie przedłużające spłatę długu lub oddać 50 mln zł bankom: BRE, Pekao oraz Millennium. Redan negocjuje przedłużenie terminu do końca listopada 2008 r. Porozumienie miał zawrzeć już pod koniec kwietnia, ale Pekao zgodziło się tylko na 15 czerwca. Teraz Redan jest spokojny.

— Wszystkie banki podjęły decyzję o przedłużeniu finansowania, jednak każdy z nich na innych zasadach. Negocjujemy — mówi Bogusz Kruszyński z zarządu Redana.

Dokument o prolongacie długu będzie wiążący, tylko gdy podpiszą go wszystkie trzy banki.

— Termin zawarcia porozumienia może zostać przesunięty maksymalnie o miesiąc, ze względu na kwestie techniczne, których może się nie udać załatwić do końca tego tygodnia — mówi Bogusz Kruszyński.

Szanse na porozumienie zarząd ocenia na 95 proc.

— Nasze zadłużenie jest na bezpiecznym poziomie —twierdzi Bogusz Kruszyński.

Ubiegły rok Redan zakończył z 159 tys. zł zysku netto i 246 mln zł przychodów. Wczoraj na zamknięciu sesji za akcje spółki płacono 6,51 zł (wzrost o 0,93 proc.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ML

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kolejny deadline Redana