Kolejny dystrybutor IT ofiarą skarbówki

GSU
opublikowano: 06-02-2018, 12:50
aktualizacja: 06-02-2018, 12:51

Sąd otworzył postępowanie restrukturyzacyjne warszawskiego dystrybutora IT – Nelro Data. Postępowanie zostało ogłoszone na wniosek spółki, a powodem złożenia wniosku była, decyzja zabezpieczająca Urzędu Skarbowego, który w opinii spółki bezpodstawnie zajął część jej należności.

„Spółka pragnie poinformować otoczenie biznesowe o obecnej sytuacji, w której to na jej wniosek otwarto postępowanie restrukturyzacyjne, mające na celu ochronę interesów firmy oraz wierzycieli i kontrahentów” – podała Nelro data w komunikacie. 

Zobacz więcej

Urząd Skarbowy, podatki

Borys Skrzyński

Spółka podała, że ewentualne postępowanie układowe jest możliwe jedynie w odniesieniu do zobowiązań powstałych przed 30 stycznia 2018 roku. Wszelkie roszczenia zaistniałe po tej dacie będą regulowane terminowo, co jest warunkiem koniecznym trwania trybu sanacyjnego. Zarząd spółki ustalił terminarz spotkań z zarządcą masy sanacyjnej, tak aby konsultować i opiniować kluczowe dla firmy poczynania. 

To kolejny w ostatnich latach dystrybutor IT, który popadł w kłopoty w związku z działaniami organów podatkowych. Obecne w sanacji jest m.in. giełdowy Action, czy MGM z podwarszawskich Marek.

Nelro Data, to warszawski dystrybutor IT, który bardzo dynamicznie rósł w ostatnich latach. Przedstawiciele spółki na łamach prasy informowali, że przychody grupy wzrosły z 320 mln zł w 2014 r. do 1,1 mld zł w 2016 r. Firma zapowiadała przeprowadzenie oferty publicznej i debiutu na warszawskiej giełdzie.  Zaczęła już nawet  przygotowania do IPO.

Według rankingu magazyny ITWIZ spółka znalazła się na 11 pozycji wśród firm IT operujących na rodzimym rynku oraz piątym wśród  wśród dystrybutorów. Nelro data zatrudnia ponad 80 pracowników w trzech lokalizacjach. Oprócz warszawskiego biura funkcjonuje oddział w Białej Podlaskiej, wyspecjalizowany w sprzedaży elementów infrastruktury sieciowej oraz oddział we Wrocławiu, obsługujący zamówienia zgłaszane przez sektor B2C oraz klienta biznesowego. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu