Kolejny dzień nerwowych wzrostów

Kolejny dzień nerwowych wzrostów. Na czwartkowym zamknięciu sesji giełdowej WIG20 tym razem wzrósł o 1,0 proc. Nieco słąbiej zachowywały się mniejsze spółki. Portfele mWIG40 i sWIG80 zmieniły swoją wartość o odpowiednio +0,3 proc. i +0,4 proc. Wzrosty te były tym razem zgodne z giełdami światowymi, które pozytywnie zareagowały na lepsze od oczekiwań dane z amerykańskiego rynku pracy. Z kolei słabe dane o niemieckiej produkcji przemysłowej okazały się być zgodne z przewidywaniami analityków. Polski rynek wciąż porusza się dość monotonie w kanale trendowym i nadal brak jest silnych wskazówek, co do jego przyszłości. Na poziomie poszczególnych spółek interesująco zachowywało się BZWBK. Ponad 3% wzrostu zapewne w dużej mierze opiera się na spekulacjach o kupnie spółki przez Societe General. Kolejny rekord osiągnęło dzisiaj złoto, z ceną około 1050 USD za uncję (wykres powyżej). Od początku tego wieku jego wartość zatem wzrosła już prawie czterokrotnie. Przyczyną są zapewne wciąż oczekiwania inflacyjne dotyczące amerykańskiego dolara oraz relatywny brak atrakcyjnych lokat w inne aktywa. Jakub Bentke, CFA Doradca Inwestycyjny Superfund TFI S.A.
opublikowano: 08-10-2009, 18:29

Na czwartkowym zamknięciu  sesji giełdowej WIG20 tym razem wzrósł o 1,0 proc. Nieco słąbiej zachowywały się  mniejsze spółki. Portfele mWIG40 i sWIG80 zmieniły swoją wartość o odpowiednio +0,3 proc. i +0,4 proc. Wzrosty te były tym razem zgodne z giełdami światowymi, które pozytywnie zareagowały na lepsze od oczekiwań dane z amerykańskiego rynku pracy.

Z kolei słabe dane o niemieckiej produkcji przemysłowej okazały się być zgodne z przewidywaniami analityków. Polski rynek wciąż porusza się dość monotonie w kanale trendowym i nadal brak jest silnych wskazówek, co do jego przyszłości.

Na poziomie poszczególnych spółek interesująco zachowywało się BZWBK. Ponad 3% wzrostu zapewne w dużej mierze opiera się na spekulacjach o kupnie spółki przez Societe General.

Kolejny rekord osiągnęło dzisiaj złoto, z ceną około 1050 USD za uncję (wykres powyżej). Od początku tego wieku jego wartość zatem wzrosła już prawie czterokrotnie. Przyczyną są zapewne wciąż oczekiwania inflacyjne dotyczące amerykańskiego dolara oraz relatywny brak atrakcyjnych lokat w inne aktywa.

Jakub Bentke, CFA
Doradca Inwestycyjny
Superfund TFI S.A.

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kolejny dzień nerwowych wzrostów. Na czwartkowym zamknięciu sesji giełdowej WIG20 tym razem wzrósł o 1,0 proc. Nieco słąbiej zachowywały się mniejsze spółki. Portfele mWIG40 i sWIG80 zmieniły swoją wartość o odpowiednio +0,3 proc. i +0,4 proc. Wzrosty te były tym razem zgodne z giełdami światowymi, które pozytywnie zareagowały na lepsze od oczekiwań dane z amerykańskiego rynku pracy. Z kolei słabe dane o niemieckiej produkcji przemysłowej okazały się być zgodne z przewidywaniami analityków. Polski rynek wciąż porusza się dość monotonie w kanale trendowym i nadal brak jest silnych wskazówek, co do jego przyszłości. Na poziomie poszczególnych spółek interesująco zachowywało się BZWBK. Ponad 3% wzrostu zapewne w dużej mierze opiera się na spekulacjach o kupnie spółki przez Societe General. Kolejny rekord osiągnęło dzisiaj złoto, z ceną około 1050 USD za uncję (wykres powyżej). Od początku tego wieku jego wartość zatem wzrosła już prawie czterokrotnie. Przyczyną są zapewne wciąż oczekiwania inflacyjne dotyczące amerykańskiego dolara oraz relatywny brak atrakcyjnych lokat w inne aktywa. Jakub Bentke, CFA Doradca Inwestycyjny Superfund TFI S.A.

Polecane