Kolejny dzień odrabiania strat

Bartosz Zawadzki, szef Działu Analiz Admiral Markets AS Oddział w Polsce
opublikowano: 29-06-2016, 11:55

Dzisiaj obserwujemy kolejny dzień odrabiania strat na rynkach finansowych. Zyskuje funt szterling oraz polski złoty, spadają rentowności obligacji, a giełdy w Europie zaczęły kolejną sesje od wzrostów. Parafrazując pewne powiedzenie możemy stwierdzić, Brytyjczycy nic się nie stało?

Raczej nie. Odreagowanie na rynkach jest czymś naturalnym po tak silnym ruchu spadkowym, który obserwowaliśmy po ogłoszeniu wyniku referendum w Wielkiej Brytanii i może być spowodowane chociażby realizacją zysków. Z pewnością nie należy wyciągać zbyt dalekich wniosków z tych dwudniowych wzrostów. 

Wczoraj rozpoczął się szczyt Unii Europejskiej, z którego jednak niewiele na razie wynika. Wciąż nie znamy szczegółów dotyczących wyjścia Zjednoczonego Królestwa z UE. Nie wiemy jak będą wyglądały stosunki gospodarcze Wielkiej Brytanii ze Wspólnotą? Czy odbędzie się referendum niepodległościowe w Szkocji oraz Walii? W tych krajach większość głosowała za pozostanie w Unii Europejskiej. Znaków zapytania jest bardzo dużo, a odpowiedzi na razie brak. Ta niepewność ponownie może uderzyć w funta szterlinga oraz waluty krajów wschodzących takich, jak polski złoty, a do łask wróci jen japoński i frank szwajcarski.

Najbliższym przystankiem dla pary EUR/PLN znajduje się w okolicach 4,40. Po dotarciu do tego poziomu możemy obserwować powrót do ruchu w górę. Z kolei na parze USD/PLN doszło do przełamania ważnego wsparcia w okolicach okrągłych 4 PLN, ale trwałe zejście poniżej tego obszaru będzie możliwe dopiero po przełamaniu poziomu 1,11 przez parę EUR/USD, a na to na razie się nie zanosi. Para CHF/PLN walczy o przełamanie 4,07. Gdyby ta sztuka się udała kurs może zejść w okolice 4,05. Na większy ruch na razie nie ma co liczyć. 

Dzisiaj kalendarz makroekonomiczny raczej nie jest wypełniony dużą ilością ważnych publikacji. Rynek z pewnością skupi się na doniesieniach z unijnego szczytu i wypowiedziach ważnych osobiści dotyczących Brexitu.

 

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bartosz Zawadzki, szef Działu Analiz Admiral Markets AS Oddział w Polsce

Polecane