Kolejny dzień strajku personelu pokładowego Alitalii

Polska Agencja Prasowa SA
24-01-2006, 11:52

Poważne utrudnienia w ruchu lotniczym wywołał we wtorek kolejny strajk stewardess i stewardów włoskiej Alitalii. Od rana odwołano kilkadziesiąt lotów. Kierownictwo linii mówi, że to "dziki strajk", gdyż wcześniej zapowiadano, że zostanie zawieszony.

Poważne utrudnienia w ruchu lotniczym wywołał we wtorek kolejny strajk stewardess i stewardów włoskiej Alitalii. Od rana odwołano kilkadziesiąt lotów. Kierownictwo linii mówi, że to "dziki strajk", gdyż wcześniej zapowiadano, że zostanie zawieszony.

  Wszystko wskazuje na to, że protest personelu pokładowego największych włoskich linii przeciwko drastycznemu planowi oszczędnościowemu i restrukturyzacji firmy będzie przybierał na sile. Po poniedziałkowym chaosie i odwołaniu 225 lotów Alitalii, zapowiada się "czarny wtorek".

  Związki zawodowe zapowiadają, że odwołanych zostanie 250 połączeń krajowych i międzynarodowych.

    Według pierwszych informacji, z włoskich lotnisk nie wystartowało od rana kilkadziesiąt samolotów, w tym z największego Fiumicino koło Rzymu - trzydzieści. Te nieliczne zaś, w których udaje się skompletować personel, odlatują z nawet pięciogodzinnym opóźnieniem.

  Tymczasem na giełdzie w Mediolanie gwałtownie idą w dół akcje Alitalii. W poniedziałek zanotowano spadek ich notowań o 8,67 procent.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kolejny dzień strajku personelu pokładowego Alitalii