Kolejny etap zmian w Kopeksie

Barbara Warpechowska
29-05-2015, 00:00

Prawie półtora miliona złotych rocznie zaoszczędzi Grupa Kopex dzięki utworzeniu miasteczka przemysłowego w Tarnowskich Górach.

— W najbliższych tygodniach zakończymy jedną z największych operacji restrukturyzacyjnych w Grupie Kopex. Chodzi m.in. o restrukturyzację poszczególnych spółek, utworzenie nowych zakładów oraz przeprowadzkę do Tarnowskich Gór spółek ŚTW Dalbis i Kopex-PBSz — mówi Józef Wolski, prezes Grupy Kopex. Już wcześniej w Tarnowskich Górach działała należąca do Grupy spółka Tagor. W sierpniu 2014 r. dołączyła do niej kolejna — Miilux Poland, które produkuje blachy trudnościeralne i wytworzone z nich komponenty. W ubiegłym roku zakończono także przenosiny spółki ŚTW Dalbis, która specjalizuje się w robotach wiertniczych. W listopadzie natomiast rozpoczęto przeprowadzkę z Bytomia Przedsiębiorstwa Budowy Szybów. Przeniesienie jego bazy warsztatowo-produkcyjnej i biur ma się zakończyć w najbliższych tygodniach.

— Tagor nie był w stanie wykorzystać terenu w Tarnowskich Górach. Dla Kopex-PBSz i ŚTW Dalbis nowe miejsce oznacza lepsze warunki lokalowe. Stwarza również perspektywy rozbudowy zakładów, gdy zajdzie taka potrzeba — tłumaczy Józef Wolski. Poza ograniczeniem kosztów Kopex liczy też na inne korzyści.

— Utworzenie spółki Miilux Poland dało nam dostęp do wysokiej jakości materiałów poprawiających parametry techniczne i żywotność naszych produktów. Wspólny adres Tagoru i Miilux Poland umożliwia ich ściślejszą kooperację. Na podobny efekt liczymy w przypadku Kopex- PBSz i Dalbisu — wyjaśnia Józef Wolski. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Ekologia / Kolejny etap zmian w Kopeksie