Kolejny instytut obniża prognozę wzrostu PKB Niemiec w 2005 r.

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 09-03-2005, 11:34

Kolejny niemiecki instytut obniżył w środę swoją prognozę wzrostu PKB w Niemczech w tym roku. Instytut z Kilonii prognozuje, że gospodarka tego kraju będzie w tym roku rozwijać się w tempie 0,6 proc. wobec szacowanych wcześniej 0,8 proc.

Kolejny niemiecki instytut obniżył w środę swoją prognozę wzrostu PKB w Niemczech w tym roku. Instytut z Kilonii prognozuje, że gospodarka tego kraju będzie w tym roku rozwijać się w tempie 0,6 proc. wobec szacowanych wcześniej 0,8 proc.

    Dzień wcześniej RWI, inny z sześciu niemieckich instytutów, obniżył swoją prognozę wzrostu PKB w tym roku w Niemczech do 1,0 proc. z 1,3 proc. W 2006 r. PKB wzrośnie o 1,6 proc. - szacują eksperci RWI.

    Niemiecka gospodarka nieoczekiwanie skurczyła się w IV kwartale ub. roku z powodu cięcia przez firmy wydatków inwestycyjnych i powstrzymywania się konsumentów przed większymi zakupami.

    Minister gospodarki i pracy Niemiec Wolfgang Clement  nadal spodziewa się, że w tym roku gospodarka Niemiec odnotuje wzrost o 1,6 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane