Kolejny nieudany tydzień

Robert Kurowski
14-08-2000, 00:00

Kolejny nieudany tydzień

Koniunktura zapoczątkowana podczas pierwszych sesji poprzedniego tygodnia została skutecznie zastopowana przez wydarzenia sesji czwartkowej (ciągłe) i piątkowej. Zgodnie z przewidywaniami, popyt skupił się przede wszystkim na spółkach informatycznych, które spowodowały wzrost głównych indeksów rynku.

BRANŻA informatyczna, która w poprzednich tygodniach najwięcej traciła na wartości, tym razem stała się motorem ogólnego ożywienia rynku — wydaje się, że zadziałało długoterminowe wsparcie techniczne tych walorów i spekulacyjne podejście do rynku. W ten sam sposób nastąpiło zakończenie krótkiej tendencji wzrostowej — te same spółki spowodowały (TechWIG spadł w piątek o 4,22 proc.), że bilans zamknięcia ubiegłego tygodnia jest minimalnie ujemny (WIG 20 zniżkował o 0,84 proc.). To kolejny, trzeci już tydzień po którym odnotowujemy straty wartości indeksów i trzeba przyznać, że z punktu widzenia analizy technicznej powrót koniunktury w najbliższych dniach może być co najmniej problematyczny.

RYNEK AKCJI znajduje się niebezpiecznie blisko dolnej strefy kilkumiesięcznego trendu horyzontalnego, która jest bardzo ważnym wsparciem przed dalszymi spadkami. Niestety kolejny tydzień handlu będzie krótszy o jedną sesję, ponadto przerwa wystąpi we wtorek, z tego też powodu może się pojawić sporo kursów przypadkowych. Nie będzie to sprzyjać wykrystalizowaniu się tendencji, jedynie spodziewane informacje na temat inflacji (środa) oraz wielkości produkcji przemysłowej (piątek) w lipcu będą czynnikami, które mogą wpłynąć na zmianę trendu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Robert Kurowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Kolejny nieudany tydzień