Kolejny producent chipów prognozuje znaczący wzrost przychodów z AI

opublikowano: 26-05-2023, 08:51
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Amerykański Marvell Technology prognozuje podwojenie przychodów ze sprzedaży chipów sztucznej inteligencji (AI), informuje Reuters.

Matt Murphy, prezes Marvell podkreślił podczas konferencji wynikowej, że generatywne AI szybko znajduje nowe zastosowania i zmienia priorytety klientów chmury obliczeniowej. Powiedział, że przychody jego spółki „co najmniej podwoją się” w tym i następnym roku i nadal będą szybko rosły w kolejnych latach.

fot. istock
fot. istock

Reuters zwraca uwagę, że to już druga spółka branży z tak optymistyczną prognozą dotyczącą tego segmentu rynku. Pierwszą była NVIDIA, której akcje zdrożały o 24 proc. w czwartek, walnie przyczyniając się do zwyżki branżowego indeksu Philadelphia Semiconductor aż o 6,8 proc. W handlu posesyjnym akcje Marvell drożały o prawie 17 proc. Na zamknięciu czwartkowej sesji kurs spółki rósł o 7,6 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane