Kolejny raport paliwem do wzrostu 11bit studios

opublikowano: 14-05-2018, 10:15
aktualizacja: 14-05-2018, 10:22

Po przebiciu w piątek 1 mld zł kapitalizacji kurs 11buit studios pnie się na nowe szczyty. Na taki stan rzeczy mogą mieć wpływ raporty analityczne z coraz wyższymi wycenami. Tym razem o aktualizację wyceny pokusił się DM BZ WBK, który wyznaczył cenę docelową na 710 zł. Inne spółki growe też dobrze zaczęły tydzień.

Kurs 11bit studios po silnych wzrostach w piątek zaczął nowy tydzień z wysokiego C i ustanowił nowy szczyt na 498 zł, przy którym wycena giełdowej spółki to 1,14 mld zł. 

W ostatnich zwyżkach pomóc mogły raporty analityczne z podwyższonymi cenami docelowymi. W piątek ukazał się raport z Pekao IB, w którym cena docelowa akcji spółki została ustalona na 586,1 zł., a Kilka dni wcześniej wycenę zaktualizował BOŚ ustając ją na 480 zł za szt. 

Kurs producenta gier zaczął intensywnie zyskiwać na fali pozytywnych informacji towarzyszących premierze najnowszej gry – "Frostpunk", która miała premię 24 kwietnia. Gra otrzymała dobre recenzje, a po trzech dniach sprzedaż przekroczyła 250 tys. szt.  

W ostatnim czasie sentyment do producentów gier jest zdecydowanie pozytywny. W piątek na GPW zadebiutował Ten Square Games. W dniu debiutu inwestorzy mogli zrealizować ponad 30 proc. zysku, a w poniedziałek kurs kontynuuje wędrówkę na północ rosnąc o 14 proc.

Po pierwszej godzinie poniedziałkowej sesji wśród pięciu firm o największych obrotach trzy to spółki growe: 11bit, CD Projekt i Ten Square Games.  Wśród dziesięciu spółek o największych wzrostach jest czterech przedstawiciel producentów gier.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu