Kolejny rekord indeksu S&P500

opublikowano: 11-09-2017, 22:07

Po słabej końcówce minionego tygodnia, otwarcie bieżącego wypadło okazale na amerykańskich giełdach. Spadek napięcia i niepewności związanej z Koreą Północną oraz huraganem Irma zachęcił inwestorów do nabywania przecenionych ostatnio akcji.

Optymizm miał szeroki charakter co widoczne było przez pryzmat rosnących wycen wszystkich 11 głównych branż wchodzących w skład indeksu S&P500. Szczególną estymą cieszyli się przedstawiciele sektorów technologicznego i finansowego.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

W kalendarium danych makro zabrakło w poniedziałek istotnych odczytów.

Irma, jeden z największych huraganów odnotowanych na Atlantyku został zdegradowany w poniedziałek do burzy tropikalnej, jednak spowodował na Florydzie sporo powodzi i podtopień i uszkodzeń. Jednak skala zniszczeń choć znacząca ma być niższa niż zakładały czarne scenariusze co może mieć mniejszy negatywny wpływ na PKB Stanów Zjednoczonych w III kw.

Tzw. indeks strachy zniżkował w poniedziałek o ponad 11 proc., notując największy dzienny spadek od 22 sierpnia. Do najniższego poziomu od tygodnia przecenione też zostało złoto.

Spośród kwotowanych spółek należy wymienić silną zwyżkę Apple. To zasługa oczekiwań związanych z prezentacją najnowszego modelu iPhone’a. Zwyżka ceny akcji giganta z Cupertino miała znaczący wpływ na wzrost wyceny indeksów Nasdaq i S&P500. 

Wzięciem cieszyły się też m.in. udziały banków i ubezpieczycieli, zwłaszcza tych, którzy zaangażowani są w polisy na Florydzie.

Ostatecznie na finiszu sesji indeks blue chipów Dow Jones IA zyskiwał 1,19 proc. ponownie przebijając barierę 22 tys. pkt. Z kolei wskaźnik S&P500 wzrósł o 1,08 proc. ustanawiając 31. rekord zamknięcia w tym roku. Technologiczny Nasdaq drożał o 1,13 proc. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy