Kolejny strajk dziennikarzy we Włoszech

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 08-11-2005, 11:25

Po raz drugi w ciągu miesiąca włoscy dziennikarze przystąpili do strajku domagając się podpisania nowego układu zbiorowego. W wyniku rozpoczętego we wtorek o 7.00 rano dwudniowego strajku dziennikarzy prasowych i agencyjnych 9 i 10 listopada nie ukaże się większość gazet. W środę do dwudniowego strajku przystąpią dziennikarze radia i telewizji RAI oraz mediów komercyjnych.

Po raz drugi w ciągu miesiąca włoscy dziennikarze przystąpili do strajku domagając się podpisania nowego układu zbiorowego. W wyniku rozpoczętego we wtorek o 7.00 rano dwudniowego strajku dziennikarzy prasowych i agencyjnych 9 i 10 listopada nie ukaże się większość gazet. W środę do dwudniowego strajku przystąpią dziennikarze radia i telewizji RAI oraz mediów komercyjnych.

We wszystkich włoskich agencjach prasowych praca zakończyła się o godzinie 6.59 nadaniem komunikatu o dwudniowej akcji protestacyjnej. 

Włosi najbardziej odczują skutki protestu w środę i czwartek, gdy nie ukażą się największe gazety (prawdopodobnie z wyjątkiem "Il Giornale" wydawanego przez brata premiera Silvio Berlusconiego), a ponadto strajkować będą dziennikarze radia i telewizji, zarówno ze stacji publicznych, jak i komercyjnych.

Z anteny zostaną zdjęte wszystkie programy publicystyczne oraz większość serwisów informacyjnych. W dniach protestu w stacjach radiowych i telewizyjnych nadanych zostanie tylko kilka skróconych dzienników, których większą część wypełni odczytanie odezwy strajkujących.

Sylwia Wysocka

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane