Kolejny strajk w niemieckim Amazonie

Pracownicy zatrudnieni w niemieckich magazynach należących do amerykańskiego giganta handlu internetowego, koncernu Amazon.com zostali wezwani do wzięcia udziału w kolejnym strajku, donosi Reuters.

Wszystko to w ramach długoletniego sporu na tle warunków pracy i płacowych prowadzonego z Amerykanami przez związek zawodowy Verdi. W przesłanym mediom oświadczeniu, Verdi poinformował, że kontaktuje się z pracownikami trzech z dziewięciu magazynów Amazona w sprawie przyłączenia się do strajku, który ma potrwać do 24 grudnia. W miniony poniedziałek protest rozpoczął się w oddziale w Koblencji.

Magazyn Amazona
Zobacz więcej

Magazyn Amazona

Bloomberg

Niemcy są drugim co do wielkości po amerykańskim, rynkiem dla Amazona, którego personel stanowi ponad 11 tys. pracowników magazynowych i tysiące pracowników sezonowych. 

Verdi organizuje strajki w Amazonie od maja 2013 r. domagając się podniesienia wynagrodzeń dla pracowników magazynowych zgodnych z układem zbiorowym zawartym z niemiecką branżą sprzedaży detalicznej i handlu detalicznego. 

Amazon informował wcześniej, że tylko nieznaczna część pracowników bierze udział w strajku zorganizowanym przez Verdi, który ma – zdaniem rynkowego potentata – znikomy wpływ na dostawy produktów, gdyż firma wykorzystuje do dystrybucji sieć 31 magazynów w całej Europie. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Handel / Kolejny strajk w niemieckim Amazonie