Kolejny test już wkrótce

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 12-03-2004, 00:00

Posiadacze długich pozycji na kontraktach na WIG20 po wczorajszych notowaniach znaleźli się w trudnej sytuacji. Spadek w trakcie sesji sięgał nawet ponad 50 pkt i zanosiło się na kapitulację popytu. Wygląda na to, że na najbliższych sesjach dojdzie do testu kluczowego wsparcia na linii trendu wzrostowego, która znajduje się przy 1705 pkt.

Środowe spadki za oceanem mocno przestraszyły handlujących. Notowania rozpoczęły się mocną przeceną do 1761 pkt. Początek przyniósł więc przebicie wsparcia w okolicy 1770 pkt. Kupujący starali się o utrzymanie kursu najpopularniejszej serii futures w strefie 1760 pkt. Jednak fatalny przebieg sesji na rynku kasowym nie sprzyjał obronie cen. W efekcie marcowa seria kontraktów na WIG20 podążyła w ślad za spadającym indeksem. Przecena sięgnęła 1733 pkt, a kupujący nie stawiali oporu. Stąd doszło do słabego odbicia. Chętnych do łapania dołka nie było wielu, co pokazywała skromna dodatnia baza, która wynosiła około 2 pkt. Zamknięcie wypadło na 1753 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kolejny test już wkrótce