Czytasz dzięki

Kolejny ważny tydzień dla GPW

Maciej Zbiejcik
opublikowano: 22-09-2008, 06:58

Na krajowy parkiet mogą wrócić inwestorzy instytucjonalni i zagraniczni. Ci drudzy przywędrują z Rosji.

Inwestorzy dawno nie byli tak spragnieni wzrostów. Uwidoczniło się to w piątek. Piątkowa euforia to już jednak przeszłość. Inwestorzy biją się z myślami, co dalej. Czy to koniec bessy? Na początek kursom dobrze by zrobiły mniejsze rozchwianie i emocje. Być może tak właśnie będzie w rozpoczynającym się tygodniu.

— Jeśli nie nadejdą kolejne negatywne informacje z sektora finansowego w USA, to tydzień może być udany. Należy się nam to po tygodniach spadków — mówi Marek Świętoń, wiceprezes IPOPEMA TFI.

A co podpowiada analiza techniczna?

— Wsparciem dla  WIG20 pozostaje 2145 pkt, a dla  WIG 36 000 pkt. Sytuację byków mogłoby poprawić wyjście WIG20 ponad 2400 pkt. Na rynku amerykańskim pozytywnym sygnałem będzie utrzymanie się DJIA ponad 11 000 pkt, a SP 500 powyżej 1200 pkt. W przeciwnym wypadku czeka nas pogłębienie ostatnich dołków — przewiduje Krzysztof Pado, analityk Beskidzkiego Domu Maklerskiego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maciej Zbiejcik

Polecane