Kolejny wstrząs w sieci Avans

Wiktor Szczepaniak
04-12-2009, 07:08

Po upadłości spółki Avans Północ grunt pod nogami traci następna firma ze znanej grupy handlowej.

Ciemne chmury zbierają się nad handlującą sprzętem RTV AGD siecią sklepów Avans. Niedawno informowaliśmy o ogłoszeniu przez sąd w Olsztynie upadłości (z możliwością zawarcia układu) spółki Avans Północ, jednej z czterech spółek dystrybucyjnych tworzących grupę. Teraz okazuje się, że poważne problemy ma kolejna spółka z grupy — Avans Centrum- -Wschód.

Sieć Avans przechodzi przez bardzo trudny okres.
Zobacz więcej

Sieć Avans przechodzi przez bardzo trudny okres.

Z informacji uzyskanych przez "PB" w Sądzie Okręgowym w Warszawie wynika, że 30.11.09 r. został złożony przez Avans Centrum-Wschód wniosek o ogłoszenie upadłości (układowej). Nie został on jednak jeszcze rozpatrzony.

"W związku z niespodziewanym i szkodliwym dla spółki działaniem ubiezpieczycieli kredytów kupieckich, którzy przez swoją monopolistyczną pozycję decydują o sytuacji firm działających na rynku detelicznym w Polsce, Avans Centrum- -Wschód utracił możliwość kupowania towarów od producentów. Spółka jest całkowicie zdolna do działania, ale została zmuszona do zwrócenia się do sądu o ochronę przed wierzycielami" — czytamy w oświadczeniu spółki.

Więcej w piątkowym Pulsie Biznesu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wiktor Szczepaniak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Handel / Kolejny wstrząs w sieci Avans