Kolejny wyrok w sprawie PTC

MGOR
opublikowano: 10-01-2007, 00:00

Francuski koncern Vivendi poinformował, że wiedeński Sąd Najwyższy orzekł, iż Elektrim Telekomunikacja (ET — spółka, w której Vivendi posiada 51 proc. udziałów) nie był stroną arbitrażu dotyczącego udziałów Polskiej Telefonii Komórkowej. Przypomnijmy, że trybunał arbitrażowy stwierdził, że Elektrim bezskutecznie przeniósł udziały PTC do ET (posiada w tej spółce 49 proc. udziałów). Po tym orzeczeniu Elektrim przejął papiery i sprzedał je Deutsche Telekom. Spór prawny jednak jeszcze się nie zakończył, toczy się kilkanaście postępowań. Komentarza Elektrimu nie udało się nam uzyskać. Przedstawiciele spółki mówili wcześniej, że ET nie był stroną postępowania arbitrażowego, nigdy bowiem nie posiadał udziałów PTC.

18 stycznia polski Sąd Najwyższy ma zadecydować w sprawie kasacji postanowienia o uznaniu wyroku trybunału arbitrażowego

na terenie Rzeczypospolitej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MGOR

Polecane