Kolejowy telekom zaskoczył

ET
opublikowano: 13-03-2008, 00:00

Miał być zysk operacyjny

Miał być zysk operacyjny

i minimalna strata netto.

Telekomunikacji Kolejowej

udało się jednak

zakończyć 2007 r. na plusie.

Niespełna pół miliona złotych zysku wypracowała TK Telekom, jedna ze spółek grupy PKP. Niedużo, jednak wcześniej zarząd zakładał, że 2007 r. nie uda się jeszcze zakończyć powyżej kreski. Minione lata też nie były dla firmy, mówiąc oględnie, najlepsze. W 2005 r. zanotowała aż 43 mln zł straty. W 2006 r. spółka poprawiła wyniki, ale i tak miała 17 mln zł na minusie.

— W ubiegłym roku udało nam się poprawić wynik dzięki lepszej sprzedaży — tłumaczy Paweł Śledziejowski, dyrektor marketingu i sprzedaży TK Telekom.

Wyższe są też przychody. Pierwotnie zarząd zakładał je na poziomie 230 mln zł. W rzeczywistości były większe o 12 mln zł. W tym roku przychody mają być wyższe (245 mln zł), spółka zakłada też potrojenie zysku netto — do 1,48 mln zł.

TK Telekom chce osiągnąć zysk mocno pilnując kosztów. Może też liczyć na dodatkowe oszczędności. W tym roku z 2,8-tysięcznej załogi ma odejść około 300 osób.

Spółka, która wyrosła z rynku kolejowego, coraz mocniej zmierza w kierunku otwartego rynku telekomunikacyjnego. Taki kierunek wytyczyła sobie w trzyletniej strategii, która jednak wciąż nie została jeszcze zatwierdzona przez właściciela.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy