Kolekcja kamieni się powiększy

Emil Górecki
opublikowano: 09-01-2007, 00:00

Globe Trade Centre rozpoczyna budowę kolejnego biurowca. Zachęcony sukcesem Topaza wzniesie Nefryt.

Nowy obiekt powstanie na warszawskim Mokotowie, na skrzyżowaniu ulic Domaniewskiej i Rodziny Hiszpańskich, obok budynku Topaz. Będzie to 15,2 tys. mkw. biur klasy A. Oddany zostanie w I kwartale 2008 roku.

Siedmiokondygnacyjny Nefryt ma nawiązywać do sąsiedniego Topaza. Oba projekty powstały w tej samej pracowni — Jems Architekci. Architektura budynku ma połączyć szkło ze stalą i drewnem. Przeszklenia rozmieszczone na fasadzie zapewnią optymalną ilość naturalnego światła.

Do budowy nowego biurowca zachęcił firmę GTC sukces Topaza. Nefryt ze swoją architekturą, wysokim standardem i dobrą lokalizacją ma przyciągnąć najemców. W jego podziemiach powstanie parking na 250 samochodów.

Generalnym wykonawcą budowy jest firma Strabag. Za wynajem powierzchni odpowiadają międzynarodowe agencje nieruchomości CB Richard Ellis i Cushman & Wakefield. Łączny koszt inwestycji szacowany jest na 30 mln EUR. Będzie ona finansowana w przeważającej części ze środków uzyskanych z kredytu udzielonego przez Eurohypo Bank, a także z kapitałów własnych GTC.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Emil Górecki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu