Kolekcja miliardera Rockefellera idzie na aukcję

AR, Bloomberg
opublikowano: 21-11-2017, 11:13
aktualizacja: 21-11-2017, 11:16

Cenne dzieła sztuki z kolekcji gromadzonej przez jednego z najbogatszych bankierów w historii po raz pierwszy zostaną zaprezentowane w Azji - informuje Bloomberg.

W przyszłym roku na aukcji organizowanej przez Christie’s będzie można licytować obrazy Pablo Picasso i Claude’a Moneta, które należały do Davida i Peggy Rockefellerów. Jeszcze w listopadzie po raz pierwszy zostanie ona zaprezentowana w Hongkongu.

- To pierwszy raz kiedy pokazujemy tą kolekcję w Hong Kongu. Wydaje nam się, że to najlepsze miejsce ze względu na tamtejszy pokaźny rynek kolekcjonerski oraz dużą liczbę kolekcjonerów sztuki współczesnej i impresjonizmu w całym regionie – mówi Marc Poter, prezes Chistie’s na obie Ameryki.

Kolekcja słynnego, nieżyjącego już, dziedzica fortuny Rockefellerów obejmuje ponad 2 tysiące obiektów, w tym sztukę współczesną, chińską porcelanę, obrazy amerykańskich artystów i europejskie meble. Część zysków z aukcji będzie przeznaczona na cele charytatywne. Dom aukcyjny nie ujawnia wartości całej kolekcji. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR, Bloomberg

Polecane