Komentarz posesyjny DI BRE Banku: banki do góry

Przemek Barankiewicz
04-01-2001, 16:55

Zaskakująca decyzja Fed o większej i szybszej obniżce niż oczekiwana stóp procentowych, wyznaczyła ton dzisiejszej sesji. Indeks WIG20 wzrósł o 2,6%. Najsilniejszym sektorem był sektor bankowy, któremu przewodziły, Pekao, BRE, PBK.

Wśród spółek z grupy blue-chip oprócz wyżej wymienionego Pekao najlepiej zachował się Elektrim, a na drugim biegunie były ponownie walory KHGM. Wzrosty spółek sektora TMT, którego liderem był Computerland, były relatywnie mniejsze w porównaniu z sektorem bankowym.

Decyzja Fed zdecydowanie poprawiła klimat inwestycyjny. Ogłoszenie jej na zaledwie 2 dni przed publikacją istotnych danych makroekonomicznych może jednak świadczyć, iż wykażą one po raz kolejny znaczne zwolnienie gospodarki amerykańskiej. Jest to bardzo korzystna decyzja w długim terminie, gdyż dopiero w okresie co najmniej 6-9 miesięcznym obniżka zacznie być odczuwalna. W krótkim terminie na rynek mogą wpływać cały czas obawy o gorsze wyniki finansowe. Niemniej jednak perspektywa kolejnych obniżek może postawić w centrum zainteresowania spółki silnie zadłużone, np. telekomy. Także silnie przeceniony sektor TMT powinien być w gronie zainteresowania, lecz warunkiem tego jest uspokojenie sytuacji na NASDAQ, co jest dość prawdopodobne, ale na razie ukształtowane przez ten indeks dno „V” skłania do ostrożności.

Artur Szymecki

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Komentarz posesyjny DI BRE Banku: banki do góry