Komentarz walutowy XTB: Spokojniej pod koniec tygodnia

Przemysław Kwiecień
opublikowano: 19-12-2008, 17:07

Ostatni dzień w tym tygodniu przyniósł pewne uspokojenie na rynku złotego, co w pewnej mierze można uznać za sukces, gdyż rynek nie wykorzystał bardzo dużej zmienności na parze EUR/USD do dalszego osłabienia złotego.

Rynek eurodolara w tym tygodniu zaskakuje dynamiką. Dolar odrabiał straty drugi dzień z rzędu i notowania obniżyły się z okolic 1,4250 do poziomu 1,39, choć tak naprawdę na rynku nie mieliśmy żadnych nowych danych, a obniżka stóp przez Bank Japonii miała tylko chwilowy wpływ na jena.

W tej sytuacji złoty odrobił nieco strat do euro, choć tracił w relacji do dolara. Notowania EUR/PLN obniżyły się z poziomu 4,13 do 4,09, choć w trakcie dnia było to już nawet 4,06.

W relacji do dolara złoty stracił 7 groszy i pod koniec piątkowych notowań para USD/PLN oscyluje wokół 2,94.

Podobnie sytuacja wyglądała na innych rynkach wschodzących.

Wcale nie jest jednak powiedziane, że przyszły tydzień na złotym to będzie czas świątecznego spokoju. Przy takiej zmienności głównych par walutowych i dodatkowo decyzji RPP jako elementu mogącego podsycać spekulacje dziać się może sporo.

Przemysław Kwiecień
Autor jest głównym ekonomistą X-Trade Brokers Domu Maklerskiego

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemysław Kwiecień

Polecane