Komisarz UE za dwumiesięcznym zapasem gazu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 09-01-2006, 07:21

Unijny komisarz ds. energii Andris Piebalgs chce zobowiązać wszystkie kraje Unii Europejskiej do stworzenia co najmniej dwumiesięcznych zapasów gazu ziemnego.

Unijny komisarz ds. energii Andris Piebalgs chce zobowiązać wszystkie kraje Unii Europejskiej do stworzenia co najmniej dwumiesięcznych zapasów gazu ziemnego.

    W wywiadzie dla najnowszego wydania tygodnika "Focus" Piebalgs powiedział: "Pracuję nad wspólnym europejskim projektem. Mój centralny postulat brzmi: każdy kraj powinien przetrzymać co najmniej dwumiesięczną przerwę w dostawach".  Wywiad ukaże się w poniedziałek.

    Pomimo ukraińsko-rosyjskiego sporu o cenę gazu, co doprowadziło na początku roku do zakłóceń w dostawach surowca do Europy Zachodniej, unijny komisarz nadal uważa import z Rosji za pewny. "Rosjanie potrafią liczyć. UE jest ich największym odbiorcą. Nie zrezygnują z tego źródła (finansowych) wpływów" - powiedział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane