Komisja ds. PKN Orlen: Świadkowie Socha i Kaczmarek

Polska Agencja Prasowa SA
16-05-2005, 11:09

W poniedziałek po godz. 11. zebrała się sejmowa komisja śledcza ds. PKN Orlen. Posłowie mają przesłuchiwać ministra skarbu Jacka Sochę i b. szefa tego resortu Wiesława Kaczmarka.

W poniedziałek po godz. 11. zebrała się sejmowa komisja śledcza ds. PKN Orlen. Posłowie mają przesłuchiwać ministra skarbu Jacka Sochę i b. szefa tego resortu Wiesława Kaczmarka.

    Socha stanie przed komisją po raz drugi. Jak zapowiadają posłowie, urzędującego szefa resortu skarbu zamierzają pytać przede wszystkim o planowaną prywatyzację Grupy Lotos (drugiego po PKN Orlen koncernu paliwowego w kraju) i o to, jak może to wpłynąć na bezpieczeństwo energetyczne państwa.

    Wiesław Kaczmarek stanie przed komisją po raz piąty. To po jego wywiadzie dla "Gazety Wyborczej", w którym ujawnił m.in. kulisy zatrzymania przez UOP w lutym 2002 r. b. prezesa PKN Orlen Andrzeja Modrzejewskiego, została powołana komisja śledcza.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Komisja ds. PKN Orlen: Świadkowie Socha i Kaczmarek