Komisja Europejska zatrudnia coraz więcej kobiet

20-11-2008, 15:51

W ubiegłym roku Komisja Europejska zatrudniła we wszystkich kategoriach zatrudnienia więcej kobiet niż mężczyzn. Kobiety stanowiły 50,6 proc. całkowitej liczby nominacji na stanowiska administratorów oraz 74 proc. na stanowiska asystenckie.

KE zwraca uwagę, że postęp szczególnie widoczny jest w nominacjach na stanowiska administratorów. W ubiegłym roku na kobiety przypadło 54,2 proc. nominacji na stanowiska administratorów niepełniących funkcji kierowniczych, 31,5 proc. na stanowiska kadry kierowniczej średniego szczebla oraz 35,1 proc. na stanowiska kierownicze wyższego szczebla.

W opublikowanym w czwartek sprawozdaniu dotyczącym „Czwartego programu działań na rzecz równości szans dla kobiet i mężczyzn w Komisji Europejskiej” zwraca się jednak uwagę, że mimo odnotowanych postępów kobiety nadal reprezentowane są w niewystarczającym stopniu w kategorii administratorów, w szczególności na pozycjach kierowniczych (18,5 proc. kobiet na stanowiskach kierowniczych wyższego szczebla, 20,4 proc. kobiet na stanowiskach kadry kierowniczej średniego szczebla oraz 38,4 proc. na stanowiska administratorów niepełniących funkcji kierowniczych w roku 2007). 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Komisja Europejska zatrudnia coraz więcej kobiet