Komisja Finansów Publicznych rekomenduje Sejmowi przyjęcie budżetu

opublikowano: 04-12-2003, 15:29

Sejmowa Komisja Finansów Publicznych zakończyła prace nad projektem budżetu na 2004 rok. W czwartek rekomendowała Sejmowi uchwalenie budżetu z niższym o 200 mln zł deficytem wobec planowanego przez rząd 45,5 mld zł.

Za przyjęciem projektu budżetu głosowało 22 posłów, przeciw było 19, nikt się nie wstrzymał.

Wcześniej, w czasie dwudniowej serii głosowania poprawek do projektu budżetu posłom Komisji Finansów Publicznych udało się znaleźć w nim oszczędności w wysokości 732 mln zł.

Przewodniczący komisji Mieczysław Czerniawski powiedział, że część kwoty oszczędności wynika z warunkowego zwiększenia szacowanych dochodów z tytułu poprawy ściągalności podatków pośrednich o czym posłowie zdecydowali w czwartek.

Czerniawski powiedział, że Komisja nie zdecydowała, na co przeznaczone zostaną środki z warunkowego zwiększenia dochodów budżetu. Jeszcze wczoraj mówiono, że mogą posłużyć sfinansowaniu budowy Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka, szpitala MSWiA w Olsztynie, czy budowy Centrum Medycznego w Polanicy Zdroju.

- Chciałbym, aby w konsultacjach między klubami podjąć decyzję o przeznaczeniu tych środków; na jakim poziomie zostaną one przeznaczone na ograniczenie deficytu, ile pójdzie na opiekę społeczną, jaka kwota uzupełni kontrakty wojewódzkie, ile trafi do policji, ile do straży pożarnej - powiedział Czerniawski.

Komisja kontynuuje prace nad projektem budżetu choć zbliża się już do ich zakończenia. Prawdopodobnie w czwartek zakończy głosowania nad poprawkami. Dalszy harmonogram przewiduje drugie czytanie projektu w Sejmie 16 grudnia i głosowanie 19 grudnia. 27 stycznia ustawę budżetową ma otrzymać do podpisu prezydent.

MD, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Komisja Finansów Publicznych rekomenduje Sejmowi przyjęcie budżetu