Komisja finansów za wykreśleniem 30-proc. odpisu amortyzacyjnego

(Marek Druś)
26-10-2006, 11:46

Wykreślenie 30-proc. odpisu amortyzacyjnego od fabrycznie nowych środków trwałych zgłosił PiS.

Wykreślenie 30-procentowego odpisu amortyzacyjnego od fabrycznie nowych środków trwałych, np. komputerów, drukarek i maszyn - zakłada poprawka PiS, pozytywnie zaopiniowana przez sejmową komisję finansów.

Komisja Finansów Publicznych opiniuje w czwartek poprawki zgłoszone w drugim czytaniu do projektów nowelizacji ustaw o podatkach PIT i CIT. Barbara Bubula (PiS) przypomniała, że projekt CIT, w zamian wprowadza jednorazowy odpis amortyzacyjny dla firm, których przychód ze sprzedaży nie przekracza 800 tys. euro oraz firm rozpoczynających działalność. Wprowadzenie tej poprawki spowoduje, że do budżetu trafi 670 mln zł.

Przeciw poprawce protestowali posłowie PO i SLD uzasadniając, że wykreślenie 30-proc. odpisu amortyzacyjnego sprawi, że średnie i duże firmy zapłacą większe podatki.

Amortyzacja jest kosztem niepieniężnym (to znaczy nie pociąga za sobą wydatków w bieżącym okresie) i składnikiem kosztów materialnych.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Komisja finansów za wykreśleniem 30-proc. odpisu amortyzacyjnego