Komisja nie wyklucza manipulacji w Perfect Line

AT
opublikowano: 07-04-2009, 00:00

Informatyczna spółka chce upadłości likwidacyjnej. Problem w tym, że tuż przed złożeniem wniosku zarząd snuł optymistyczne plany.

Informatyczna spółka chce upadłości likwidacyjnej. Problem w tym, że tuż przed złożeniem wniosku zarząd snuł optymistyczne plany.

Notowany na New Connect Perfect Line po piątkowej sesji poinformował o złożeniu 2 kwietnia wniosku o upadłość likwidacyjną. Tydzień wcześniej zarząd przekonywał w "Parkiecie", że już od II kwartału spółka powinna zacząć zarabiać na siebie, a rok zakończy na plusie przy sprzedaży co najmniej porównywalnej z zeszłoroczną.

— Przyglądamy się wzrostowi kursu przed złożeniem przez spółkę wniosku o upadłość. Nie można wykluczyć manipulacji informacją. Identyfikujemy strony transakcji zawartych w ostatnim czasie — mówi Łukasz Dajnowicz, rzecznik KNF

Wczoraj nie udało się nam nam porozmawiać z zarządem. Największym akcjonariuszem spółki jest jej prezes — Łukasz Mleczko kontroluje prawie 87 proc. kapitału. Na wczorajszej sesji za akcje Perfect Line płacono 26 groszy, co oznaczało prawie 70 procentowy spadek (na New Connet spółka weszła kursem 9 zł za akcję).

W 2008r. zamiast zapowiadanych 60 mln zł przychodów i 3 mln zł zysku netto spółka miała około 40 mln zł przychodów i około 2 mln zł straty netto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AT

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Komisja nie wyklucza manipulacji w Perfect Line