Komisja: podwyżka VAT na ubranka i obuwie dziecięce od 2012 r.

PAP
01-02-2011, 12:16

Podwyżka VAT na ubranka niemowlęce i obuwie dziecięce powinna nastąpić 1 stycznia 2012 r., a nie 1 lipca 2011 r. - wynika z  poprawki zaproponowanej we wtorek przez sejmową komisję finansów publicznych do  rządowego projektu nowelizacji ustawy o VAT.

Komisja wbrew stanowisku ministerstwa finansów przyjęła poprawkę przesuwającą o pół roku termin wejścia w życie podwyżki VAT na ubranka dziecięce z 8 proc. na 23 proc. W pierwotnym projekcie resort finansów proponował podniesienie VAT od 1 lutego br., ale ostatecznie zgodził się na przesunięcie terminu na 1 lipca 2011, kiedy Polska obejmie prezydencję w UE.

Ministerstwo finansów tłumaczy, że podwyżka wiąże się z wykonaniem wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE, który w październiku 2010 r. uznał, że nasze przepisy są niezgodne z prawem unijnym. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Handel / Komisja: podwyżka VAT na ubranka i obuwie dziecięce od 2012 r.