Komisja sejmowa zajmie się rynkiem prasy

  • PAP
opublikowano: 13-09-2018, 05:57

Na pierwszym październikowym posiedzeniu sejmowa komisja kultury i środków przekazu zajmie się sytuacją na rynku prasy - podaje "GPC". Nie można lekceważyć tego problemu - powiedziała "GPC" Elżbieta Kruk, przewodnicząca komisji.

Pomysł zgłosiła posłanka PiS Joanna Lichocka, a zaakceptowały władze komisji.

"Kłopoty rynku prasy są znane i wynikają nie tylko z problemu kolportażu, ale też ze zmian funkcjonowania rynku i przenoszenia się treści do internetu. Nie można jednak lekceważyć tego problemu" – powiedziała "GPC" Elżbieta Kruk, przewodnicząca sejmowej komisji kultury i środków przekazu.

"GPC" podaje, że sprawą rynku prasy komisja zajmie się na pierwszym październikowym posiedzeniu. Zaproszenia na nie dostaną przedstawiciele Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, związkowcy wydawców prasy, ale także przedstawiciele mediów.

"Uważam, że rynek prasy jest rynkiem wrażliwym. Jest ważny z punktu widzenia polskiej racji stanu, polskiej kultury i polskiej debaty publicznej. Dostępność do rynku słowa drukowanego jest ważną sprawą. Dlatego zaproponowałam posiedzenie komisji, na której wysłuchamy różnych stron, by się dowiedzieć, jak ten rynek wygląda, i poszukać rozwiązań, które mogłyby wesprzeć kwestię dotarcia do czytelników prasy wszystkich tytułów – powiedziała w środę posłanka Joanna Lichocka z PiS.

Powodem napięcia na rynku prasy jest fatalna sytuacja firmy Ruch, ze współpracy, z którą wycofują się kolejne tytuły i wydawnictwa, informując przy okazji, ile kolporter zalega w stosunku do poszczególnych wydawnictw. W ubiegłym tygodniu ze współpracy z najbardziej znanym kolporterem zrezygnowała Agora (wydawca "Gazety Wyborczej"). Podobną decyzję podjął wydawca "Super Expressu".

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu