Czytasz dzięki

Komisja Trójstronna: nie ma porozumienia w sprawie przyrostu wynagrodzeń na 2006 r.

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 14-09-2005, 17:22

Komisja Trójstronna nie doszła do porozumienia w sprawie wysokości rocznego przyrostu wynagrodzenia na 2006 r. - poinformowało PAP w środę Ministerstwo Gospodarki i Pracy.

Komisja Trójstronna nie doszła do porozumienia w sprawie wysokości rocznego przyrostu wynagrodzenia na 2006 r. - poinformowało PAP w środę Ministerstwo Gospodarki i Pracy.

    Obecnie przyrost ten wynosi 4,5 proc. Resort gospodarki proponował stronie związkowej, by w 2006 r. wskaźnik przyrostu wyniósł 3,5 proc.

    Obowiązek stosowania wskaźnika przyrostu, dotyczy jedynie przedsiębiorstw, w których wynagrodzenia ustalane są w oparciu o ustawę o negocjacyjnym systemie kształtowania przyrostu przeciętnych wynagrodzeń.

    Jak napisano w komunikacie po posiedzeniu Komisji Trójstronnej ds. Społeczno-Gospodarczych, przewodniczący komisji, minister gospodarki Jacek Piechota stwierdził, że podczas spotkania strony nie doszły do porozumienia co do wysokości maksymalnego rocznego wskaźnika przyrostu wynagrodzenia na 2006 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane