Komisje pozytywnie o projekcie ustawy o ratyfikacji tzw. konwencji arbitrażowej

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 24-05-2006, 17:08

Połączone sejmowe komisje spraw zagranicznych i finansów publicznych jednogłośnie przyjęły w środę w pierwszym czytaniu rządowy projekt ustawy o ratyfikacji przez prezydenta tzw. konwencji arbitrażowej. Trafi on pod obrady Sejmu.

Połączone sejmowe komisje spraw zagranicznych i finansów publicznych jednogłośnie przyjęły w środę w pierwszym czytaniu rządowy projekt ustawy o ratyfikacji przez prezydenta tzw. konwencji arbitrażowej. Trafi on pod obrady Sejmu.

Jak wyjaśnił wiceminister spraw zagranicznych Stanisław Komorowski, konwencja ma na celu wyeliminowanie podwójnego opodatkowania w przypadku, gdy organ podatkowy jednego państwa członkowskiego UE dokona korekty zysków przedsiębiorstwa powiązanego z przedsiębiorstwem położonym w innym państwie.

Polska, podobnie jak pozostałe nowe państwa członkowskie UE, zobowiązała się do przystąpienia do konwencji arbitrażowej.  Zgodnie z zaleceniami Komisji Europejskiej powinniśmy to zrobić  jeszcze w pierwszej połowie tego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane