Komornik zajął konto szpitala Akademii Medycznej w Gdańsku

PAP
opublikowano: 30-01-2008, 16:41

Za kilkanaście dni, z powodu roszczeń komorniczych, może dojść do ewakuacji niektórych pacjentów z klinik w szpitalu Akademii Medycznej w Gdańsku. Komornik zajął bowiem konto szpitala.

"Sytuacja jest bardzo poważna. Grozi to na przykład koniecznością ewakuacji 150 chorych kardiochirurgicznych do innych województw, gdyż w naszym województwie to jest jedyny ośrodek tak wysokospecjalistyczny i nie ma możliwości zoperowania tych chorych" - powiedział dyrektor Pomorskiego Centrum Zdrowia Publicznego Jerzy Karpiński.

Dodał, że jeśli komornik nie wycofa swoich roszczeń, to do ewentualnej ewakuacji może dojść za około dwa tygodnie. "Tyle jeszcze zostało środków i zabezpieczenia na funkcjonowanie jednostki" - powiedział Karpiński.

Jego zdaniem, decyzje, które mogą zmienić sytuację szpitala, muszą zapaść na szczeblu rządowym.

"Sytuacja jest bardzo złożona, bo minister zdrowia w moim przekonaniu ma małą możliwość interweniowania. Komornicy rządzą się niezależnymi prawami, ale myślę, że na szczeblu rządowym tylko decyzja mogłaby odwrócić przebieg tych nieszczęśliwych wypadków" - ocenił Karpiński.

Władze AMG jeszcze w tym tygodniu udadzą się na spotkanie z szefem resortu zdrowia.

"Uważamy, że te zajęcia komornicze są nieprawne i odwołujemy się od tych decyzji. Szpital musi funkcjonować. Są specjalne reguły, które dotyczą szpitala. Działamy, żeby nie doszło do zablokowania funkcjonowania szpitala" - powiedział PAP rektor AMG prof. Roman Kaliszan.

Rzeczniczka ministerstwa zdrowia Ewa Gwiazdowicz powiedziała w środę PAP, że resort zna sytuację szpitala AM w Gdańsku. "Znamy sytuację. W środę w Gdańsku przebywa przedstawiciel ministerstwa, który zapozna się z tą sprawą. W piątek w resorcie odbędzie się spotkanie przedstawicieli szpitali klinicznych na temat sytuacji tych placówek" - powiedziała Gwiazdowicz.(PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane