Komornik zajął rachunek bankowy Polimeksu-Mostostalu w banku Pekao

ISBnews
opublikowano: 11-10-2013, 08:54

Komornik sądowy dokonał zajęcia wierzytelności Polimeksu-Mostostal na rachunku bankowym prowadzonym przez Bank Pekao do kwoty 18 317 524,08 zł. plus odsetki i koszty, na wniosek społki Super-Krusz, poinformował Polimex w komunikacie.

"Zajęcia zostały dokonane na wniosek spółki Super-Krusz Sp. z o.o., w celu zabezpieczenia jej roszczeń o zapłatę kwoty pieniężnej wynoszącej łącznie: 18.317.524,08 zł plus odsetki i koszty. Zabezpieczone roszczenie jest objęte nakazem zapłaty wydanym przez Sąd Okręgowy w Krakowie przeciwko Spółce oraz Doprastav a.s. w Bratysławie jako dłużnikom solidarnym, w postępowaniu nakazowym, co do których Spółka nie wniosła jeszcze zarzutów" – podała spółka.

Dwa dni temu Polimex-Mostostal otrzymał nakaz zapłaty wydany w postępowaniu nakazowym przez Sąd Okręgowy w Krakowie wydany przeciwko spółce oraz Doprastav a.s. w Bratysławie jako dłużnikom solidarnym o zapłatę kwoty 18, 317 mln zł plus odsetki ustawowe i koszty postępowania na rzecz spółki Super-Krusz.

Spółka podała, że obecnie analizuje zasadność przedmiotowego nakazu i nie wyklucza wniesienia zarzutów od nakazu zapłaty.

Polimex-Mostostal to czołowa grupa budowlana na polskim rynku. W 2012 r. przychody spółki wyniosły 4,1 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Polecane