Komorowski: Platforma będzie partią jednoznacznie opozycyjną

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 25-11-2005, 16:54

Platforma Obywatelska będzie partią jednoznacznie opozycyjną - zapowiedział w piątek wicemarszałek Sejmu Bronisław Komorowski po wyjazdowym posiedzeniu klubu PO w Ożarowie Mazowieckim.

Platforma Obywatelska będzie partią jednoznacznie opozycyjną - zapowiedział w piątek wicemarszałek Sejmu Bronisław Komorowski po wyjazdowym posiedzeniu klubu PO w Ożarowie Mazowieckim.

    Będziemy budować alternatywę wobec PiS, a nie wobec rządu tego ugrupowania. Nie chcemy tworzyć wrażenia, że zamierzamy jeden rząd zastąpić drugim i nerwowo szukamy koalicjantów - powiedział PAP Komorowski.

    "Platforma na polskiej scenie politycznej chce się wyraźnie odróżnić od sił, które wycinają ideologiczne łamańce. PiS kreuje się na socjalistów, Samoobrona na liberałów. My chcemy być wiarygodni, jako konsekwentni ludzie prawicy" - dodał.

    Jego zdaniem, coraz więcej Polaków zaczyna opowiadać się za wartościami reprezentowanymi przez Platformę, którą postrzegają jako jedyną realną alternatywę w stosunku do PiS.

    "My jesteśmy konserwatywni, jeżeli chodzi o stosunek do wartości, do kultury, obyczajów, tradycji. Jednocześnie dobrze czujemy się w miejscu, gdzie można się głośno opowiadać za rozwojem gospodarki, opartym na wolnym rynku" - zaznaczył wicemarszałek.

    Komorowski odniósł sie do tzw. becikowego. "Można stwarzać pozory działań, które mają coś rozwiązać w sprawach demograficznych, a można wprowadzić rozwiązania systemowe, które by młodym Polkom pozwoliły na godzenie pracy zarobkowej i wychowywania dzieci" - podkreślił.

    "PiS bardzo się boi reprywatyzacji - powiedział. - Nie uznaje jej, nie chce, nie lubi. My będziemy starali się pokazać, że własność jest fundamentem zdrowego społeczeństwa, budowanego na modłę prawicową".

    Sekretarz generalny PO Grzegorz Schetyna podkreślił, że dla Platformy najważniejsza jest w tej chwili wygrana wprzyszłorocznych wyborach samorządowych. "Chcemy je wygrać. Jestem przekonany, że mamy taką szansę" - powiedział.

    Dodał, że PO chce pozostawić dużą decyzyjność zarządom regionów partii. Jak dodał, Zarząd Krajowy Platformy będzie funkcjonował raczej jako "układ odwoławczy, czy koordynujący". Równolegle do kampanii samorządowej ma toczyć się kampania wyborcza wewnątrz Platformy, którą - jak podkreślił - zakończy majowy zjazd partii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane