Komorowski podsumował rok rządów PO z perspektywy parlamentu

PAP
15-11-2008, 13:49

Trwa Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej. W swoim wystąpieniu Bronisław Komorowski podsumował rok rządów PO z perspektywy parlamentu.

Marszałek Sejmu powiedział, że był to okres trudny, ponieważ opozycja nie przebiera w środkach. Według Komorowskiego, podstawową metodą działania PiS stało się blokowanie parlamentu i opóźnianie jego pracy. Marszałek Sejmu podkreśli, że w odróżnieniu od poprzednich rządów, koalicja PO z PSL jest przykładem spokoju i kompromisu politycznego.

Z kolei minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski mówił o nowym sposobie uprawiania polityki zagranicznej przez rząd PO. Podkreślił, że co do określenia celów strategicznych w Polsce panuje zgoda, a rożnice dotyczą sposobów osiągnięcia tych celów. Radosław Sikorski zaznaczył, że rząd będzie prowadził obliczalną, skuteczną i kiedy trzeba twarda politykę zagraniczną. Szef polskiej dyplomacji zapowiedział też, że Polska zawetuje pakiet klimatyczno-energetyczny, jeśli zajdzie taka konieczność.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Polityka / Komorowski podsumował rok rządów PO z perspektywy parlamentu