Komorowski sceptycznie o pomyśle reaktywowania komisji śledczej ds. PKN Orlen

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 16-02-2006, 18:03

Bronisław Komorowski (PO) sceptycznie ocenił pomysł LPR ponownego powołania komisji śledczej ds. PKN Orlen.

Bronisław Komorowski (PO) sceptycznie ocenił pomysł LPR ponownego powołania komisji śledczej ds. PKN Orlen.

    LPR zapowiedziała, że jeszcze w czwartek złoży do marszałka Sejmu wniosek o powołanie komisji śledczej ds. PKN Orlen. Według posła Ligi Rafała Wiecheckiego, "jednym ze świadków komisji śledczej będzie prezydent Aleksander Kwaśniewski".

    "Komisja ds. PKN Orlen zakończyła swe prace. I wydaje się, że ot tak sobie, bez żadnego szczególnego powodu, trudno tworzyć komisje nadzwyczajne. Zatem my się do tego pomysłu LPR nie palimy" - powiedział Komorowski w czwartek PAP.

    Dodał, że niewątpliwie potrzebna jest dyskusja, czy jest jeszcze jakiś ważny obszar do ocenienia i do zbadania przez komisję śledczą ds PKN Orlen tak, aby "prawda zatryumfowała".

    "Na razie sam pomysł, żeby przesłuchać byłego prezydenta Kwaśniewskiego wydaje się być średnim uzasadnieniem, może rodzić podejrzenie o chęć pewnego rewanżu, a nie musi mieć wiele wspólnego z dociekaniem prawdy" - ocenił Komorowski.

    Według niego, może są jakieś okoliczności, które powinny spowodować, że komisja śledcza jeszcze raz rozpocznie prace.Ale - dodał polityk PO - wtedy trzeba by rozpocząć na nowo procedurę tworzenia komisji, określenia celów jej działania i sposobu funkcjonowania.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane