Kompap tnie koszty, liczy zyski

KSA
opublikowano: 06-05-2008, 00:00

Producent wyrobów poligraficznych dobrze zaczął rok. W drugim półroczu rozważy podwyższenie prognoz.

Producent wyrobów poligraficznych dobrze zaczął rok. W drugim półroczu rozważy podwyższenie prognoz.

W pierwszym kwartale Kompap zanotował 30-procentowy wzrost przychodów, do 5,15 mln zł z 3,95 mln zł w tym samym okresie przed rokiem. Jeszcze bardziej imponująca jest sytuacja operacyjna giełdowej spółki — zysk operacyjny niemal się potroił i wyniósł 1,87 mln zł.

— Udało nam się ograniczyć koszty wytworzenia — mówi Waldemar Lipka, prezes i główny akcjonariusz Kompapu.

Zysk netto producenta wyrobów poligraficznych, m.in. ulotek i etykiet samoprzylepnych, wzrósł o 133 proc., z 0,48 mln zł do 1,12 mln zł. Spółka wykonała prognozę czystego zarobku na ten rok w 27 proc. — a zwykle najbardziej korzystny jest dla niej czwarty kwartał. Zarząd przyznawał, że szacunki są dość konserwatywne, ale decyzja o ich podwyższeniu zostanie podjęta najwcześniej w drugiej połowie roku.

— Prognozy nie uwzględniają przede wszystkim efektów inwestycji, które będą finansowane z emisji akcji z prawem poboru. Powinny być już w jakimś stopniu widoczne właśnie w drugim półroczu — mówi Waldemar Lipka.

Z naszych informacji wynika, że wszystkie oferowane akcje Kompapu się sprzedały. Do firmy wpłynie około 13,4 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy