Kompleks ścianowy przeszedł testy

Barbara Warpechowska
opublikowano: 20-08-2015, 22:00

W zakładach Kopeksu w Zabrzu przetestowano kompatybilność kompleksu ścianowego dla kopalni Bierezowska w Zagłębiu Kuźnieckim.

W testach brali udział przedstawiciele kopalni, w której będzie pracował kompleks oraz jej właściciela. Zaakceptowali oni współpracę wszystkich elementów kompleksu.

Kombajn ścianowy dla kopalni Bieriezowska to już trzecie urządzenie tego typu, które Kopex dostarczy w tym roku do odbiorców z Rosji. Dwa poprzednie trafiły do kopalni Intaugol i Jubilejna.
Zobacz więcej

ROSJA PO RAZ TRZECI:

Kombajn ścianowy dla kopalni Bieriezowska to już trzecie urządzenie tego typu, które Kopex dostarczy w tym roku do odbiorców z Rosji. Dwa poprzednie trafiły do kopalni Intaugol i Jubilejna. ARC

Żeby wszystko grało

— To kluczowy etap realizacji kontraktu. Mamy bardzo napięty harmonogram, bardzo nam więc zależało na powodzeniu tych testów — mówi Piotr Broncel, członek zarządu Kopeksu. Kontrakt na dostawę kompleksu ścianowego z kombajnem, 167 sekcjami obudowy zmechanizowanej, systemem przenośników zgrzebłowych i wyposażeniem elektrycznym podpisano wiosną 2015 r. Jego wartość to prawie 20 mln EUR, a termin realizacji określono na koniec września. Testowane w Zabrzu maszyny są demontowane i wkrótce zostaną wysłane do odbiorcy.

— W czerwcu pojedyncze sekcje obudowy ścianowej testowali już w Tarnowskich Górach rosyjscy inżynierowie. Wtedy również nie było zastrzeżeń. Jednak dopiero teraz Rosjanie mają okazję sprawdzić cały kompleks, kolejne sekcje, kombajn i przenośnik — tłumaczy Piotr Broncel. Test kompatybilności polega na sprawdzeniu na powierzchni wszystkich urządzeń składających się na zmechanizowany kompleks ścianowy pod kątem ryzyka powstania ewentualnych kolizji między nimi.

Rosyjski rok

W tym roku do odbiorców rosyjskich zostały już wysłane dwa kombajny ścianowe. Jeden w styczniu trafił do zjednoczenia Intaugol na północy Rosji, drugi jako element kompleksu ścianowego (bez obudowy zmechanizowanej),w lipcu znalazł się w kopalni Jubilejna w Zagłębiu Kuźnieckim.

— To dobry rok dla Kopeksu na rynku rosyjskim. Realizujemy podpisane kontrakty, ale również uczestniczymy w kolejnych przetargach — dodaje mówi Piotr Broncel. Na rynku rosyjskim Grupa Kopex zawiera kontrakty za pośrednictwem działającej w Nowokuźniecku spółki Kopex Sibir. Założona w 2010 r. firma ma za zadanie nie tylko reprezentowanie Grupy Kopex na rynku rosyjskim, ale również obsługę posprzedażną pracujących już na rynku rosyjskim maszyn i urządzeń Kopeksu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu