Kompleksowo i uzupełniająco — razem można więcej

Materiał partnera: IdeaMoney
opublikowano: 04-12-2017, 22:00

Przedsiębiorcy potrzebują dzisiaj kompleksowych rozwiązań w zakresie usług finansowych, które nie tylko pomagają rozwijać biznes, ale przede wszystkim zapewniają płynny przepływ gotówki i dostęp do narzędzi sprawdzonych w praktyce. Odpowiedzią na takie oczekiwania jest nowoczesny faktoring

Idea Money wspiera rozwój polskich przedsiębiorstw, oferując nowoczesne rozwiązania faktoringowe, ułatwiające zarządzanie płynnością finansową firm, niezależnie od ich wielkości i branży. To, co istotne — na pierwszym miejscu zawsze są interes klienta, dobre relacje i efektywna współpraca. Nowoczesny faktoring jest odpowiedzią na szybki i łatwy dostęp do pieniędzy, które nie pochodzą ani z kredytu, ani z „własnej kieszeni”. Prosta zamiana faktur na pieniądze pozwala sprawnie zarządzać płynnością finansową i zapobiegać „zatorom” płatniczym, co jest atrakcyjną formą kreowania strategii rozwoju każdego, nawet małego biznesu.

Dzięki usługom najnowszej generacji, wykorzystującym technologię jako wsparcie w osiąganiu wspólnie założonych celów biznesowych — szczególnie aplikacji IdeaFaktor24 dostępnej również na urządzenia mobilne — przedsiębiorcy mają dostęp do usług faktoringowych on-line. To pozwala im szybko i łatwo podejmować decyzje o finansowaniu faktur bez wychodzenia z domu, przebywając w dowolnym miejscu na świecie. To gwarancja płynności finansowej firmy niezależnie od okoliczności — i dostęp do fachowej wiedzy oraz doradztwa specjalistów, za którymi stoi doświadczenie instytucji o międzynarodowym zasięgu.

Koło zamachowe gospodarki

Idea Money dostarcza usługi faktoringowe również klientom Open Finance, instytucji wyspecjalizowanej w pośrednictwie finansowym. — Jako największy pośrednik finansowy na rynku dbamy o potrzeby klientów z sektora MŚP i zależy nam na zapewnieniu dostępu do produktów nowej generacji, które plasują się w czołówce tego typu rozwiązań na polskim rynku. W sektorze faktoringu korzystna okazała się dla nas właśnie oferta Idea Money. Dzięki tej współpracy nasi klienci mają dostęp do sprawdzonych narzędzi, umożliwiających szybki dostęp do gotówki — mówi Przemysław Guberow, prezes zarządu Open Finance SA. Idea Money kreuje finansowe produkty przyszłości, mając na uwadze realne potrzeby klientów, co przekłada się na konkretne rozwiązania i oferowane produkty, czyli np. faktoring online bez podpisywania papierowych umów, znacząco skracający czas oczekiwania na dostęp do przyznanego limitufaktoringowego i umożliwiający skorzystanie z gotówki za wystawione faktury „od ręki”. To przykład na pionierskie rozwiązania oferowane przez jednego z liderów tego sektora, którego głównym celem jest optymalny dobór metod podnoszących satysfakcję klientów i rozwój ich biznesów.

— Mali przedsiębiorcy są „kołem zamachowym” gospodarki, dlatego od samego początku ich potrzeby były dla nas ważne, szczególnie te związane z płynnym przepływem gotówki. Zatory płatnicze to jeden z kluczowych problemów polskich firm. Naszą odpowiedzią na takie sytuacje jest nowoczesny faktoring, który umożliwia korzystanie z należnych pieniędzy, eliminując oczekiwanie na płatności od kontrahentów. W tej chwili z oferowanych przez nas rozwiązań korzysta już ponad 7 tys. klientów, którzy potrafią doskonale liczyć i umieją wykorzystać faktoring, aby zdobyć przewagę rynkową w postaci szybkiego finansowania swojego biznesu — wyjaśnia Tomasz Sękalski, prezes Idea Money.

W ramach usługi „Idea Płynności” w postaci jednej oferty faktoringowej klient otrzymuje dostęp do finansowania faktur kosztowych i należnościowych, mogąc z góry oszacować koszty współpracy abonamentowej i mieć szybki dostęp do potrzebnej gotówki. Wychodząc naprzeciw potrzebom właścicieli firm i wykorzystując nowoczesne technologie, Idea Money umożliwia przekazywanie faktur do finansowania poprzez przeznaczone do tego platformy internetowe, które pozwalają przesyłać faktury on-line czy zawrzeć umowę o faktoring w sieci. — Sektor MŚP był dla nas ważny od samego początku powstania Idea Money.

Staramy się dostarczać usługi z myślą o wyzwaniach, przed którymi na co dzień stają właściciele małych firm. Główną ich bolączką są zatory płatnicze wynikające z nieopłacenia faktur za wykonaną usługę lub sprzedany produkt. Oferowany przez nas dostęp do szybkiego i łatwego finansowania faktur może być skuteczną receptą na zaburzenia w płynności finansowej przedsiębiorstw. Faktoring ma również duże możliwości rozwoju, ponieważ szacuje się, że na razie jedynie 4 proc. firm aktywnie korzysta z takich usług. Tym bardziej cieszy nas możliwość poszerzania dostępu do naszych produktów i ich obecność w ofercie Open Finance — wyjaśnia Tomasz Sękalski.

Budować relacje z klientami

Aktywizowanie przedsiębiorstw przez budowanie relacji to wyróżnik Idea Money, który otwarty jest na szeroką komunikację i dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem. Firma udostępnia klientom materiały edukacyjne i informacyjne, pomocne w codziennym prowadzeniu przedsiębiorstwa. To przykład podnoszenia kompetencji finansowych organizacji, które poprzez korzystanie z praktycznych i intuicyjnych narzędzi finansowych, stworzonych z myślą o sektorze mikro-, małych i średnich firm, mają dzisiaj takie same możliwości zarządzania finansami jak duże przedsiębiorstwa. — Współpraca i budowa relacji z klientami to wartości fundamentalne dla Open Finance. Dzięki kooperacji ze sprawdzonymi partnerami biznesowymi możemy oferować efektywne i bezpieczne narzędzia finansowe na miarę XXI wieku. Jesteśmy przekonani, że rynek usług faktoringowych będzie prężnie się rozwijał, ustanawiając nowe standardy w zarządzaniu finansami przedsiębiorstw w Polsce.

Faktoring od dłuższego czasu nie jest już tylko ciekawą „nowinką”, ale jednym z podstawowych elementów prowadzenia nowoczesnej firmy. Dlatego oferta Idea Money idealnie uzupełnia naszą ofertę „firmową” dla przedsiębiorców, którzy chcą szybko pozyskać gotówkę — komentuje prezes zarządu Open Finance SA. Oferta Idea Money to kompleksowy zakres usług faktoringowych, kierowany szczególnie do mikro- i małych firm, również jednoosobowych, który ma zabezpieczyć biznes przed zatorem płatniczym i brakiem płynności finansowej. Dzięki najniższym oferowanych na rynku limitom — w wysokości 5 tys. zł — w Idea Money można finansować faktury już od 100 zł. Idea Money wspiera rozwój polskiej przedsiębiorczości w praktyce i na co dzień. Obie firmy stawiają na rozwiązania, które pomagają przedsiębiorcom. Oprócz oferowania komplementarnych produktów planują szerszą współpracę na wielu płaszczyznach.

W przyszłym roku planują wiele wydarzeń, m.in. organizację wspólnych eventów, szkolenia online z ekspertami, udział w konferencjach branżowych i edukację. Idea Money i Open Finance chcą współtworzyć nowe obszary współpracy, która będzie koncentrować się zwłaszcza na przedsiębiorcach. Tak opracowane usługi będą kompletne i pozwolą klientom na otrzymanie dodatkowych wartościowych usług, wśród których — oprócz finansowania przedsiębiorstw — będzie faktoring, leasing, porady, a nawet franczyza.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera: IdeaMoney

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu