Komputer wielkości znaczka pocztowego

Karol Kopańko
opublikowano: 19-09-2014, 15:19

Podczas gdy Apple prezentowało inteligentny zegarek, Intel na swojej konferencji dla deweloperów w San Francisco skupił się na pokazaniu układów Edison, które w przyszłości napędzać mają technologię ubieralną, czyli np. inteligentne słuchawki i sensory rozlokowane na naszym ciele, a także urządzenia internetu rzeczy.

Dwurdzeniowy komputer oparty o układ Quark został skompresowany do rozmiarów znaczka pocztowego, co oprócz mniejszej wydajności nie wpłynęło na możliwości komunikacji. Edison potrafi przesyłać dane przez WiFi i Bluetooth i można go kupić za 50 USD.

Intel zaprezentował także technologię pozwalającą na bezprzewodowe łączenie urządzeń peryferyjnych takich jak myszki, klawiatury czy monitory ze stacjami bazowymi. Obraz może być przesyłany w jakości 4K, czyli bardziej szczegółowej niż FullHD, którą obecnie transmituje się najczęściej kablem HDMI.

Procesy umożliwiające powyższe udogodnienia mają się pojawić na rynku w przyszłym roku i być zgodne z systemem bezprzewodowego przesyłania energii nie tylko do smartfonów, ale i laptopów. Intel jest największym producentem układów scalonych na świecie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karol Kopańko

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Komputer wielkości znaczka pocztowego