Komputer zamiast najbliższych

MPR
opublikowano: 14-01-2008, 00:00

Jeśli Wigilię i sylwestra spędziłeś przed komputerem i czujesz się z tym trochę dziwnie, to pociesz się, że tak samo zrobiło wiele innych osób.

Jeśli Wigilię i sylwestra spędziłeś przed komputerem i czujesz się z tym trochę dziwnie, to pociesz się, że tak samo zrobiło wiele innych osób.

Firma NetSprint.pl zbadała ruch w internecie w Wigilię i sylwestra. Uwzględniła odsłony serwisów należących do sieci reklamy kontekstowej Adkontekst, które docierają do 10 mln polskich internautów. Punktem odniesienia był przeciętny ruch w grudniowe poniedziałki, bo na ten dzień wypadła Wigilia i sylwester.

Okazuje się, że w Wigilię prawie jedna trzecia, a o północy w sylwestra co czwarty internauta zamiast z najbliższymi siedział jakby nigdy nic przed ekranem komputera. 24 grudnia ruch w sieci zaczął maleć dopiero około 15.30. Minimum przypadło na 18.10 — i to wtedy właśnie przed komputerami siedziało 30 proc. internautów. A w sylwestra po godzinie 20 ruch w sieci spadł o 38 proc., o 23.10 internauci odeszli od komputerów, ale już 10 minut po północy odnotowano około 25 proc. normalnej liczby odsłon o tej porze i ruch w internecie nadal rósł. Minimum ruchu dobowego zanotowano dopiero o 6 rano, podczas gdy normalnie przypada on na godzinę 4.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MPR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu