Komputronik będzie miał drugi Megastore

MGA
23-10-2013, 12:49

Firma otworzy drugi wielkopowierzchniowy sklep ze sprzętem IT. Będzie zlokalizowany w jej rodzinnym Poznaniu.

Największy w Polsce detaliczny sprzedawca sprzętu IT zdecydował się na uruchomienie drugiego wielkopowierzchniowego sklepu pod brendem Komputronik Megastore. Pierwszy ruszył w kwietniu w Warszawie w centrum handlowym Jupiter. Drugi zostanie zlokalizowany w Poznaniu. Sprzedaż w nim ruszy wiosną przyszłego roku. Zajmie on miejsce największego w Wielkopolsce salonu Komputronika w centrum handlowym Plaza. Po powiększeniu będzie miał ok. 1,4 tys. metrów kwadratowych.

- Złożyliśmy już pisemne deklaracje, a doradcy negocjują szczegółowe zapisy umowy. Obecnie trwa remont całego skrzydła, w którym ma znajdować się Megastore. W grudniu lokale będą przekazywane najemcom do wykończenia, wtedy rozpoczniemy proces aranżacji – mówi Wojciech Buczkowski, prezes Komputronika.

Podobnie jak w Warszawie, poznański Megastore ma pełnić nie tylko funkcję sklepu, ale także salonu pokazowego. Będzie w nim sprzedawany nie tylko sprzęt IT, ale także RTV, AGD, oświetlenie, systemy inteligentnego domu i gry komputerowe.

Otwierając salon w Warszawie, spółka szacowała, że będzie on generował rocznie 40-50 mln zł przychodów. Poznański będzie miał o 30 proc. mniejszą powierzchnię, co także powinno przełożyć się na jego wyniki. Komputronik nie podał, ile zamierza zainwestować w otwarcie drugiego Megastore.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MGA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Komputronik będzie miał drugi Megastore