Komputronik chce opuścić GPW

opublikowano: 13-04-2017, 08:28
aktualizacja: 13-04-2017, 10:14

Marinera Invest chce skupić co najmniej 90 proc. akcji. Nie ukrywa, że resztę jest gotowa wycisnąć.

Marinera Invest ogłosiła wezwanie na 46 proc. akcji Komputronika. Działa w porozumieniu ze swoimi wspólnikami - WB iTotal (kontrolowaną przez Wojciecha Buczkowskiego) oraz EKB (kontrolowaną przez małżeństwo Krzysztofa i Ewy Buczkowskich). Te dwie ostatnie spółki mają ponad połowę akcji Komputronika.

Marinera nie ukrywa, że w przypadku osiągnięcia progu minimum 90 proc. wszystkich akcji planuje przymusowy wykup wszystkich pozostałych i wycofanie Komputronika z obrotu na GPW.

- Wraz z rodziną podjęliśmy decyzję o zamiarze całkowitego przejęcia spółki i wycofania jej z giełdy oraz długoterminowym zaangażowaniu w jej rozwój, już jako spółki prywatnej. Utrzymujący się od lat trend boczny notowań akcji Komputronika, jak również wielu innych spółek o kapitalizacji poniżej 100 mln zł, w naszym odczuciu nie przynosi oczekiwanych zwrotów z inwestycji mniejszościowym akcjonariuszom – twierdzi Wojciech Buczkowski, prezes Komputronika.

Cena, jaką oferuje Marinera to 6,50 zł za akcję. Minimum określone przez prawo wynosi dla Komputronika 6,20 zł.

Przyjmowanie zapisów na sprzedaż sieci sklepów komputerowych w ramach wezwania rozpocznie się 8 maja 2017 r. i potrwa do 6 czerwca 2017 r. Zapisy przyjmowane będą przez mBank, w punktach usług maklerskich.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu