Komputronik połączy dwie zależne spółki IT

Od zmian kadrowych poznańska firma rozpoczęła przygotowania do fuzji zależnego Komputronik Biznes z Movity. Ma ona wzmocnić pozycję poznańskiego dystrybutora na rynku IT.

Specjalizujący się w sprzedaży sprzętu IT Komputronik rozpoczął przygotowania do fuzji dwóch zależnych firm informatycznych: Komputronik Biznes i Movity. Obie obsługują klientów biznesowych poznańskiej firmy. Na pierwszy ogień poszły zmiany kadrowe. Do zarządu jako wiceprezes Komputronik Biznes dołączył Sebastian Pawłowski, obecny szef Movity. 

- Od lat obie firmy ze sobą współpracują i scalenia ich w jeden podmiot pozwoli nam osiągnąć lepsze efekty – mówi Sebastian Pawłowski.

Komputronik Biznes powstał w 2014 roku. Wyrósł z pionu spółki-matki, odpowiadającego za sprzedaży komputerów do małych i średni firm. Firma ma ambicję rozwoju na rynku integracji, czyli łączenie dostaw sprzętu z oprogramowaniem. W tym celu w ubiegłym roku weszła m.in. segmentu publicznego oraz korporacyjnego. W marcu wygrała przetarg o wartości 40 mln zł na dostawę drukarek do PKO BP.

Problemem Komputronik Biznes jest brak własnych rozwiązań informatycznych. Takie zaś posiada Movity. Spółka działa od sześciu lat i specjalizuje się w dostarczaniu firmom oprogramowania, wspierającego prowadzenie biznesu. W portfolio ma autorskie oprogramowanie, wspierające m.in. obieg dokumentów, zarządzanie relacjami z klientami, proces raportowania i tworzenia dokumentów. 

Połączenie Komputronik Biznes z Movity ma zostać sfinalizowane w ciągu kilku miesięcy. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MGA

Polecane