Komunikator dla branży TSL

Łukasz Gromkowski
opublikowano: 26-08-2004, 00:00

Projekt komunikatora branżowego Trans, realizowany przez wrocławską firmę Zi-Co, ma transportowcom ułatwić działanie.

Komunikator Trans ma nie tylko funkcje typowe dla komunikatorów internetowych (rozmowy w czasie rzeczywistym, takie jak na popularnym Gadu-Gadu, archiwizacja rozmów itp.), ale jest też otwartą giełdą wolnych ładunków i pojazdów. Dostęp do niej mają nie tylko spedytorzy, firmy transportowe czy agencje celne, ale — po rejestracji — każda firma mająca ładunek do przewiezienia lub wolny samochód, który może zabrać ładunek powrotny. Użytkownicy systemu mogą od razu porozmawiać i uzgodnić warunki zlecenia. Mają też możliwość zgłoszenia wolnego pojazdu przez SMS. Kierowca w trasie może dokonać zgłoszenia do tabeli ofert wolnych ładunków i pojazdów na komunikatorze. Jedyny koszt to cena wysłania SMS-a (stawki operatorów GSM). Kierowca używając telefonu komórkowego, wpisuje dane o swojej trasie według określonego wzoru i wysyła zgłoszenie na numer 0 601 22 99 22.

Komunikator może być też narzędziem komunikacji między pracownikami wewnątrz większych firm. Koszty rozmów te- lefonicznych na spedycji mogą być zredukowane praktycznie do zera, gdyż komunikator jest bezpłatny. Szczegóły projektu: www.logintrans.com.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Gromkowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Komunikator dla branży TSL