Koncern Sonoco rozbudował zakład w Strykowie

  • PAP
opublikowano: 13-04-2018, 16:09

Dostawca opakowań, produktów przemysłowych oraz usług w zakresie pakowania, amerykański koncern Sonoco powiększył zakład w Strykowie o kolejne 9 tys. m kw. W piątek odbyło się oficjalne otwarcie nowej hali.

Jak tłumaczy dyrekcja firmy, decyzja o rozbudowie zakładu zlokalizowanego pod Łodzią została podjęta ze względu na podpisanie kontraktu z jednym z wiodących producentów baterii alkalicznych. To - według niej - kolejny ważny klient w portfolio firmy, dla którego usługi świadczone są w zakładzie w Strykowie.

Aleksandra Franas z biura prasowego Sonoco Poland przypomina, że powierzchnia produkcyjna i magazynowa całego zakładu Sonoco w Strykowie to ok. 60 tys. m kw., które firma zobowiązała się wynajmować przez kolejnych 10 lat. Łączna powierzchnia nowej części to 9 tys. m kw., z czego ponad 5 tys. m kw. stanowi produkcja oraz przestrzeń biurowa, a ok. 4 tys. m kw. magazyn.

"Strykowski oddział przewiduje, że roczny obrót nowej hali wyniesie 47 mln zł. Dla firmy rozwój na tym poziomie oznacza wyposażenie zakładu w kolejne 17 linii pakujących, które będą częściowo zautomatyzowane" - dodaje.

Regionalny dyr. HR w Sonoco Magdalena Dłuska przyznaje, że decyzja o rozbudowie zakładu w Strykowie o nową halę wynika z potrzeby produkcji oraz nowych projektów, które się pojawiły. "W efekcie uruchomimy 17 linii produkcyjnych i będziemy wykorzystywać technologie takie jak: automatyczne blistrowanie, automatyczne podawanie i pakowanie produktów w kartony, zgrzewanie czy foliowanie" - wyjaśnia.

Według niej bardzo ważnym czynnikiem sukcesu firmy są ludzie. Obecnie w Strykowie pracuje 1050 osób. Docelowo, w nowej hali zatrudnionych zostanie kolejnych 140 pracowników produkcyjnych oraz 20 pracowników biurowych. Pracę znajdą zarówno pracownicy produkcyjni, inżynierowie jak i kadra menedżerska.

Zadowolenia z otwarcia nowej hali nie krył starosta Zgierski, Bogdan Jarota. "Chciałbym pogratulować wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania tego obiektu, w którym pracę znajdą mieszkańcy powiatu zgierskiego. Jest to tym bardziej istotne, że w naszym regionie stopa bezrobocia nadal utrzymuje się na dość wysokim poziomie i wynosi obecnie 8 proc." - powiedział.

Jak informuje Franas, Sonoco to amerykański koncern założony w 1899 r. w Hartsville w Południowej Karolinie, będący dostawcą opakowań, produktów przemysłowych oraz usług w zakresie pakowania. W 300 zakładach zlokalizowanych na pięciu kontynentach pracuje około 21 tys. osób.

W Polsce koncern Sonoco prowadzi działalność od 2005 r. Obecnie, pięć zakładów zlokalizowanych na terenie naszego kraju zatrudnia około 2,5 tys. pracowników. Łódź, Stryków oraz Wrocław to zakłady odpowiedzialne za usługi pakowania oraz zarządzanie łańcuchem dostaw opakowań. Fabryka w Kutnie zajmuje się produkcją opakowań dla branży spożywczej; natomiast w Sochaczewie odpowiada za wytwarzanie kartonowych tub dla przemysłu.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu