Koncerny paliwowe wzmocniły wycenę

Paweł Kubisiak, Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 29-03-2002, 00:00

Ostatnia sesja kwartału zakończyła się wzrostami wszystkich głównych indeksów europejskich. W górę poszły akcje koncernów paliwowych i wydobywczych, spółek farmaceutycznych i banków.

Wzrost ceny uncji złota powyżej 300 USD przyczynił się do 2 proc. zwyżki koncernów wydobywczych Rio Tinto, BHP Billiton i Anglo American. Z kolei cena ropy zbliżająca się do 26 USD za baryłkę wzmocniła kursy spółek paliwowych TotalFinaElf, Royal Dutch Shell i BP. Kursom spółek górniczych pomógł Morgan Stanley, podnosząc prognozy dla sektora.

W sektorze bankowym wzrostom przewodził UniCredito Italiano, którego kurs wzrósł wczoraj 3,6 proc. Włoski bank rósł w siłę dzięki analitykom Goldman Sachs, według których spółka sporo zyska na ożywieniu gospodarczym.

Na giełdach Europy przeważyły wzrosty, jednak obroty były niewielkie. W piątek parkiety są zamknięte, a już w czwartek nie działały rynki Skandynawii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Kubisiak, Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu